Öz'ün Söz'ü

Aşk İle Yanan Kalp

Zordur kalbinden geleni duyamamak, onun aktığına delicesine kendini bırakamamak, kalbin yoluna teslim olamamak… Yapamadığını, başaramadığını gördükçe daha da içe çekilirsin. Korka korka da olsa bir heyecanla kendini ona açmak… Çocukça bir masumiyeti uyandırır içinde… Akışa rağmen, Olduğun gibi durabilmek, içindeki güzellikleri daha çok açabilmene yardım eder.

Kalbin yoluna girmek, onun yoluna sadakatle bağlı olma sözü vermek, onun evinde çıkan yangınlara teslim olabilme kapasitesinde gizlidir. Alevle yanan kalbe teslim olmanın hediyesi, tüm içini yıkar ve acılarına şifa olur. O ateşin Gözlerinden akıttığı sıcak damlalar da, Ateşle suyun şifasıdır. Kalpten gözlere dökülen her yaş grip vb. hastalıklardan korunmana, bağışıklığının güçlü olmasına neden olur.

Bu yüzden bu dünyadan geçen yüce ruhlar, hep kalple ve kalp yangınıyla ibadet etmiş, o acının yaratan, üreten, erdiren, öğreten, yükselten haliyle semalara, göklere kucak açmışlardır… Her şey Aşk’la başlamış… O ateşe bir kez düşen ve o acıda en az bir kere gerçekten yanan bir kalp; yaşadığı her acıda o ateşi bulmuş… İnsan en çok yandığı yerde yakmış… Çok yaktığı yer, her acı da en çok aklına düşenmiş…

Hayat boyu yanıp sönmeyi seçerek ve severek gelenlere,

Aşk İle…

Bunlar da hoşunuza gidebilir...