Öz'ün Söz'ü

Eril ve dişil doğayı anlamak, doğadaki elementlerin bilgisinde gizlidir. Ateş ve hava eril prensiplerden oluşurken, toprak ve su dişil prensipleri ifade eder. Kendi içimizde dört dörtlük olabilmek için, hepsinin dengesine ihtiyacımız vardır.

Benliğimizde baskın ve eksik olan elementleri okumak, içimizdeki eril ve dişil doğanın dengesini ve kendini yaşama biçimini de ortaya koyar. Eksik olan elementlerimizi dengelemek için karşıt elementlerden destek alırız.

Eril elementi yüksek bir kadın dişil elementi yüksek bir erille tamamlanır. Burada karşılıklı bir akış ve öğreticilik vardır. Güneş, yükselen ve Ay burcumuz bu mizacı oluşturan temel öğelerdir ancak detaylı element dağılımı için haritamızın içeriğine bakmamız gerekir.

Toprak ve su elementi yoğun olan erkeklerin, ateş ve hava elementini güçlendirmek üzere çalışması gerekir. Bu elementleri baskın olan kadınlarda da aşırı dişil doğa pasiflik yaratacağı için; cesaret, girişim, özgüven, iletişim ve mantık gibi konular üzerinde gelişmeleri gerekir.

Ateş ve hava elementi güçlü olan erkeklerin, toprak ve suyun dişil sakinliğine, sağlamlığına, durağan esnekliğine ihtiyaçları vardır. Bu elementleri baskın olan kadınlarda eril doğa güçlü çalıştığı için, onlarında bu konularda gelişmesi gerekir.

Aklın doğrusunu kalbiyle keşfeden insan, kendi eksiklerini geliştirebilmek ve kendini tamamlamak için zıt kutbuna çekilir ve en çok onu sever. Sevdiğiyle bir olma ve severek benzeme hali, tüm karşıtlıkları tamamlayarak bir olma halini yaratır. Bu Yaratım ilahi Aşk’ın frekansıdır.

Ve her ruh, bu Aşk’ın yaratım halinde dünyaya doğma hakkı kazanır…

Aşkla sevmek, Aşkla büyümek, Aşkla yaratmak nasibimiz olsun…

Aşk ile… 🤗

Bunlar da hoşunuza gidebilir...